Must Have

Chcielibyśmy przedstawić Wam programy, bez których nie wyobrażamy sobie pracy w naszej firmie! Stanowią one dla nas nieocenioną pomoc, dlatego chcemy je gorąco polecić!


Total Commander

Jego slogan to "Kultowy menedżer plików", i absolutnie nie jest on na wyrost! To zintegrowane środowisko do zarządzania plikami, które ma niesamowicie szerokie możliwości:

  • Pozwala on na wygodną organizację plików: dwa podokna dają niezwykłą wygodę przenoszenia danych, oferując przy tym możliwość seryjnej zmiany nazw, a także niezwykle szczegółowy widok (przydatny szczególnie przy porównywaniu plików); zawiera on też wbudowanego klienta FTP, dzięki czemu nie trzeba się przełączać między oknami klienta FTP i eksploratora plików!
  • Posiada on niezwykle wiele funkcji: wykrywanie duplikatów, zmiana nazwy plików, uruchamianie plików i programów za pomocą wbudowanej linii komend, możliwość dostosowywania interfejsu i skrótów klawiszowych, synchronizację katalogów, porównywanie plików, obliczanie i weryfikację sum kontrolnych, kojarzenie odpowiednich typów plików (także globalnie), a to tylko wierzchołek góry lodowej! Nieważne czy porządkujemy faktury, czy przerzucamy zdjęcia z wyjazdów, Total Commander oszczędza nam mnóstwo czasu i sił!
  • Konfiguracja programu pozwala na wykorzystywanie kilkuset wbudowanych komend do dostosowania programu do własnych potrzeb! Można w ten sposób zmieniać przyciski w dwóch panelach narzędziowych!
  • Program oparty jest na licencji shareware: oznacza to, że można go testować przez 30 dni, po tym czasie należy zakupić licencję, lub usunąć program z dysku.

Więcej informacji: totalcommander.pl


The Bat!

The Bat! to program do obsługi poczty elektronicznej, który jest nakierowany przede wszystkim na bezpieczeństwo Twoich wiadomości.

The Bat! zabezpiecza Twoje informacje poprzez kilka strumieni szyfrowania, możliwość zaszyfrowania danych programu na dysku twardym, oraz poprzez zabezpieczenie wiadomości w trakcie przesyłania za pomocą szyfrowania E2EE. The Bat! potrafi pracować bez jakichkolwiek skrzynek pocztowych od zewnętrznych usługodawców, którzy przechowują wiadomości w chmurze i mają do nich bezpośredni dostęp (i może nawet nie tylko oni). Dodatkowo blokuje wszelki złośliwy kod oraz mechanizmy śledzące rozsyłane w wiadomościach.

The Bat! jest w stanie przetworzyć i przechować nielimitowaną ilość wiadomości, oraz nie posiada ograniczeń ilości wykorzystywanych jednocześnie skrzynek pocztowych dostępnych przez protokoły IMAP, POP oraz MAPI. The Bat! jest idealny do zarządzania dużą liczbą kont pocztowych - pozwala na szybki dostęp do każdej ze skrzynek pocztowych. Jest to program bezpieczny, solidny i niezawodny. Bardzo szybko przetwarza duże ilości wiadomości w skrzynkach przy jednoczesnym niskim zużyciu pamięci. Dzięki wielu usprawnieniom (jak na przykład automatyczna analiza skrzynek pocztowych) i możliwościom konfiguracji to The Bat! dostosowuje się do nas, nie odwrotnie!

The Bat! także posiada 30-dniowy okres próbny, dzięki czemu bez problemów można się z nim zapoznać!

Więcej informacji: thebat.com.pl


WinRAR

Kto nie słyszał o tym programie? Ten program na licencji shareware (można go testować przez 30 dni) jest chyba tak popularny ja sam system Windows!

I nic dziwnego: to kolejny program, który posiada niezwykłe możliwości oraz wiele funkcji zabezpieczających dane! Przydatny jest szczególnie do bezpiecznego przesyłania plików (w końcu cokolwiek co wrzuca się do internetu należy uważać za treści, które są dostępne zawsze, wszędzie i dla każdego!) przez internet, ale także pomaga w archiwizacji danych znacznie zmniejszając ilość miejsca potrzebnego na dane!

Wystarczy dołożyć do tego wygodę użytkowania, i mamy program bez którego nie można się obyć!

Więcej informacji: winrar.com.pl


TechSmith Snagit

Ten program może być nieco mniej znany, a zasługuje na zdecydowanie większą uwagę!

Jest to oprogramowanie do przechwytywania ekranu, ale oferuje także równie szerokie możliwości edycji tych zrzutów:

  • Pozwala na przechwytywanie elementów z pikselową dokładnością dzięki lupie, a także potrafi automatycznie podpowiadać obszary do zrzutu. Ciągle wyskakuje komunikat o błędzie? Trzeba coś udokumentować? Kilka kliknięć i gotowe (zarówno obrazy jak i filmy)!
  • Program posiada wbudowane możliwości udostępniania wieloma kanałami i na wiele platform, dzięki czemu nie trzeba opuszczać programu aby przesłać dany materiał!
  • Trzeba zrobić zrzut całej, dłuuugiej strony internetowej? Skorzystaj z opcji przechwycenia panoramicznego!
  • Edytor pozwala na precysyjne przycięcie grafiki, ale także potrafi rozpoznać poszczególne elementy i umożliwić ich dowolne przesuwanie! Ponadto posiada możliwość wzbogacenia obrazu o strzałki i opisy, które pozwalają dokładnie określić, o co nam chodzi!
  • Program posiada także ciągle rozwijane możliwości przechwytywania tekstu z grafik!